ביטחון

נסראללה
בטחון_תמונה

עמק יזרעאל מצוי בטווח הרקטות במידה רבה יותר מנתב"ג ומנבטים. לפיכך במקרה של עימות בגבולה הצפוני של ישראל , הסיכון לסגירת שדה תעופה בעמק גדול יותר ולא יהיה כל יתרון שהוא לשדה התעופה משלים ברמת דוד. דווקא חלופת נבטים מקיימת את השיקול האסטרטגי; שהרי, אתר נבטים מרוחק ביותר מגבולה הצפוני של ישראל, ולפיכך הסיכון לסגירתו בעת עימות בצפון הינו הנמוך ביותר.

הדברים נכונים גם במקרה של עימות ברצועת עזה. שכן, מטוסים לאחר המראה מרמת דוד או לפני נחיתה ברמת דוד אמורים לטוס מעל העיר ג'נין, ולפיכך יהיו חשופים גם כן לסיכון. בנסיבות אלה, גם במקרה של עימות בעזה חלופת שדה תעופה משלים ברמת דוד מצויה בסיכון גדול יותר.

"גם אם יש בעיות מבצעיות בנוגע למיקום שדה התעופה בנבטים, אלה בעיות שניתן לפתור…במכלול השיקולים חלופת הנגב טובה יותר מהחלופה הצפונית. גם מבחינה חברתית וכלכלית יש עדיפות להקמת שדה התעופה בנגב".

אלוף במיל' אליעזר שקד, לשעבר מפקד חיל האוויר ולשעבר מנכ"ל אלעל, 2011  לחץ כאן

מאקו
איום הטילים החדש שמטריד את ישראל
אם‭ ‬תפרוץ‭ ‬מלחמה‭ ‬בצפון‭, ‬האיום‭ ‬המרכזי‭ ‬יהיו‭ ‬עשרות‭ ‬אלפי‭ ‬הרקטות‭ ‬של‭ ‬החיזבאללה‭, ‬שלא‭ ‬מפסיק‭ ‬לנסות‭ ‬לעשותן‭ ‬קטלניות‭ ‬יותר‭, ‬ומדוייקות‭ ‬יותר‭, ‬בעיקר‭ ‬באמצעות‭ ‬טכנולוגיה‭ ‬איראנית‭. ‬בישראל‭ ‬עושים‭ ‬מאמץ‭ ‬גלוי‭ ‬וניסתר‭ – ‬לעצור‭ ‬את‭ ‬זה 
לכתבה לחץ כאן

ישראל היום
הכוח‭ ‬המרתיע‭ ‬של‭ ‬טילים
 איום‭ ‬טילי‭ ‬הקרקע‭-‬קרקע‭ ‬הפך‭ ‬לסיוט‭ ‬העורף‭ ‬ואת‭ ‬כל‭ ‬הארץ‭ ‬לחזית‭ ‬בשביל‭ ‬להבין‭ ‬את‭ ‬החשיבות‭ ‬הגדולה‭ ‬צריך‭ ‬להביט‭ ‬לאחור‭ ‬סקירה‭ ‬היסטורית‭ ‬אסטרטגית‭ – ‬טילים‭ ‬ואיומים לכתבה לחץ כאן